objednat Dárkový poukaz Obdržíte ihned emailem
prohlédnout Nabídku kurzů Vinařského institutu

Otevřené sommelierské kurzy

Sommelierské kurzy pro každého, kdo chce vínu více porozumět. Ať už si to vyžaduje vaše profese nebo jste milovníkem vína z řad laické veřejnosti. Můžete absolvovat jen jeden kurz podle svých potřeb. Všech pět kurzů nabízíme ve výhodném balíčku nebo můžete absolvovat dva kurzy během víkendového kurzu přímo ve vinařství. Každý ze sommelierských kurzů je možné zakoupit jako dárkový poukaz s neomezenou platností.

Nejbližší kurz

Základy sommelierství, vína a vinařství v ČR
21.9.2019, Hotel Vinice Hnanice, Hnanice 132, Hnanice
lektor: František Koudela
Více informací

I. Kurz

Základy sommelierství, vína a vinařství v ČR

Kurz doporučujeme všem, kteří s vínem začínají nebo si chtějí utřídit své dosavadní základní znalosti pod vedením špičkového lektora. Jedná se o nejnavštěvovanější kurz Studijního programu SOMMELIER a otvírá dveře do světa vína i k dalšímu studiu.

Detail kurzu

II. Kurz

Réva vinná a víno

Druhý stupeň Studijního programu SOMMELIER. Kurz doporučujeme jako návazný kurz na kurz „Základy  sommelierství, vína a vinařství ČR“. Kurz se zabývá problematikou pěstování révy vinné a výroby vína. Součástí kurzu je návštěva vinařství a vinice s praktickými ukázkami. V rámci kurzu ochutnáte nejtypičtější odrůdy.

Detail kurzu

III. kurz

Francie, Itálie, Pyrenejský poloostrov

Dvoudenní kurz se zaměřuje na největší vinařské státy Evropy. Získáte detailní informace o historii pěstování révy vinné v jednotlivých zemích, apelačních systémech, typických odrůdách i geografií.  Na praktické lekci budete degustovat 26 vzorků nejvýznamnějších vín Francie, Itálie, Španělska a Portugalska (např. Chablis, Champagne, Prosecco, Barolo, Cava, Rioja, Sherry, Porto aj.).Praktická část tohoto kurzu je rozdělena do dvou jednodenních školení (1. den – Francie, 2. den – Itálie, Pyrenejský poloostrov).

Detail kurzu

IV. kurz

Západní Evropa, východní a jižní Evropa, Nový svět

Kurz představuje nejen populární lokality Evropy, Jižní Ameriky, Jižní Afriky, USA nebo Austrálie a Oceánie, ale blíže se zaměřuje také na nepříliš známé oblasti produkce vína napříč uvedenými kontinenty. Obsah kurzu tak například reflektuje odrůdy, oblasti a produkci vína ve Velké Británii, Holandsku, Egyptě, Maroku, Blízkém východě, Vietnamu, Číně, Kanadě, Venezuele nebo Kolumbii. Degustace na praktické lekci obsahuje celkem 18 druhů vín z více, ale i méně známých oblastí.

Detail kurzu

V. Závěrečný kurz

Ostatní sommelierské dovednosti

Kurz detailním způsobem seznamuje s ostatními sommelierskými znalostmi a oblastmi (destiláty, pivo, tabák, káva, čaj, delikatesy, voda). Základní kapitoly jednotlivých okruhů tvoří historie, technologie výroby nebo pěstování, hlavní produkční země a nejznámější producenti, degustace, servis. Součástí kurzu je také kapitola věnující se základnímu barovému vybavení a míchaným nápojům. Obsah kurzu klade také důraz na  snoubení delikates s vybranými víny, případně další možnosti párování výše uvedených delikates a nápojů.

Detail kurzu

I. a II. kurz

Víkendový kurz přímo ve vinařství

Víkendový kurz dává možnost absolvovat dva kurzy v průběhu víkendu přímo ve vyhlášených vinařstvích. V sobotu Základy sommelierství, vína a vinařství ČR a v neděli Réva vinná víno. Součástí kurzu je ubytování, plná penze včetně večeře se snoubením vína a pokrmu a navíc degustace 6-ti vzorků pod vedením sommeliera daného vinařství. Součástí víkendového pobytu je také prohlídka vinařství enologem společnosti a ukázka vinice.

Detail kurzu

I. až V. KURZ

Všech pět kurzů Studijního programu SOMMELIER

Studijní program SOMMELIER se skládá z pěti samostatných kurzů, z nichž každý je uzavřen závěrečnou zkouškou. Po jejím úspěšném absolvování získáváte osvědčení o absolvování. Absolvent všech pěti kurzů studijního programu Sommelier je připraven k sommelierským zkouškám, a může tedy získat CERTIFIKÁT SOMMELIERA . Ten je pokládán za nejprestižnější vzdělání v oboru u nás a jako jediná v České republice ho uděluje Asociace sommelierů ČR, která je odborným garantem Vinařského Institutu.

Detail kurzu