objednat Dárkový poukaz Obdržíte ihned emailem
prohlédnout Nabídku kurzů Vinařského institutu

Západní Evropa, východní a jižní Evropa, Nový svět

Kurz představuje nejen populární lokality Evropy, Jižní Ameriky, Jižní Afriky, USA nebo Austrálie a Oceánie, ale blíže se zaměřuje také na nepříliš známé oblasti produkce vína napříč uvedenými kontinenty. Obsah kurzu tak například reflektuje odrůdy, oblasti a produkci vína ve Velké Británii, Holandsku, Egyptě, Maroku, Blízkém východě, Vietnamu, Číně, Kanadě, Venezuele nebo Kolumbii. Degustace na praktické lekci obsahuje celkem dvacet šest druhů vín z více, ale i méně známých vinařských oblastí.

Nejbližší kurz

10.12.2024, Rezidence Regina, Konojedská 36, Praha | lektor: Ivo Dvořák
Mám zájem

Obsah kurzu

Praktická část – jednodenní intenzivní seminář pod vedením lektora z řad špičkových sommelierů.

Lektor s Vámi projde všechny regiony a výklad doprovodí svými praktickými zkušenostmi. V průběhu kurzu ochutnáte dvacet šest vzorků exklusivních vín.

Teoretická část – poštou obdržíte vytištěná skripta v rozsahu 107 stran včetně množství map všech vinařských oblastí v daných regionech a dalších obrazových příloh. Skripta nastudujete předem z pohodlí domova. Skripta Vám zůstávají k dispozici a můžete se k látce vracet v budoucnu.

Obsah skript je rozdělen pro každou zemi do těchto základních kapitol :

  1. Historie révy vinné – západní, východní, jižní Evropa, Nový svět
  2. Apelační systémy, označování vín, geografie – západní, východní, jižní Evropa, Nový svět
  3. Typické odrůdy – západní, východní, jižní Evropa, Nový svět

Tím, že budete již teoreticky připraveni, budete vědomosti prohlubovat a lépe si vše zapamatujete.

Jak probíhá kurz

Kurz je jednodenním intenzivním seminářem (praktickou lekcí) pod vedením našeho lektora z řad špičkových sommelierů.

Na seminář se teoreticky připravíte v klidu domova. Pročtete si studijní materiály, které Vám zašleme poštou. Látku si procvičíte pomocí testů ve studijním prostředí. Přístupy do studijního prostředí obdržíte po zaplacení.

Na kurz tak přicházíte již teoreticky připraveni a můžete se zcela věnovat výkladu lektora, praktickým dovednostem  a degustaci. Je to forma studia, která se osvědčila. Ke skriptům a testům máte kdykoli v budoucnu přístup k osvěžení látky.

Kurz je zakončen závěrečnou zkouškou formou písemného testu.

Po úspěšném složení zkoušky obdržíte Osvědčení o absolvování, podepsané lektorem kurzu, prezidentem Asociace sommelierů ČR a ředitelem Vinařského Institutu. Pokud zkoušku nesložíte, můžete přijít zdarma napsat znovu test na kterýkoli další kurz.

Zkouška není povinná, můžete kurz absolvovat i bez ní.

Součástí kurzu je dvouchodový oběd

Co vám kurz přinese

Milovníci vína z řad laické veřejnosti získají základní přehled o historii, geografii, hodnocení vín, apelačních systémech a typických odrůdách jednotlivých zemích.

Personál gastronomických zařízení a vinoték si prohloubí své znalosti nezbytné pro běžný provoz restaurace a vinotéky nabízející zahraniční vína z uvedených oblastí a také získají  všechny důležité informace o současné situaci (kvalita aktuálních ročníků, změny apelačního systému apod.).

Obě skupiny pak získávají komplexní informace o historii pěstování révy vinné či současné produkci v kontextu celosvětového měřítka a zejména pak velmi cenné informace o nepříliš známých oblastech pěstování révy vinné a výrobě vína (např. Velká Británie, Kanada, Vietnam aj.).


Pro ty, kteří chtějí absolvovat celý Studijní program SOMMELIER, je to čtvrtý stupeň k cíli.


Oběma skupinám absolventů přinese kurz pod vedením špičkového sommeliera a s ochutnávkou exklusivních vín jistě nevšední zážitek.

Termíny kurzů

Termíny a místa konání nejbližších kurzů:

Kurzy probíhají celoročně v Praze, Brně, Velkých Pavlovicích a dalších místech ČR. Aktuální termíny a místa jsou vypisovány na tři měsíce dopředu. Pokud se z již objednaného kurzu odhlásíte a vypsaný termín Vám nevyhovuje, vyčkejte na vypsání dalších termínů.

10. 12. 2024 9:00 - 17:00

Počet míst: 30
Termín: 10. 12. 2024 9:00 - 17:00
Místo: Rezidence Regina, Konojedská 36, Praha

29. 3. 2025 9:00 - 17:00

Počet míst: 30
Termín: 29. 3. 2025 9:00 - 17:00
Místo: Penzion André, Pod břehy 565, Velké Pavlovice

Jak se přihlásit

Krok č. 1  Vyberte si termín a místo kurzu.

Krok č. 2  Objednejte kurz.

Krok č. 3  Po zaplacení vám zašleme přihlašovací údaje pro váš studijní účet, skripta Vám zaíláme poštou

Krok č. 4  Pomocí přihlašovacích údajů vstoupíte do svého studijního účtu a můžete se v klidu začít připravovat na kurz pomocí autotestů ke skriptům

Pokud Vám termín přestane vyhovovat, můžete jej ve svém studijním účtu změnit – bezplatně 14 dnů před kurzem.

Pokud máte dárkový poukaz, kontaktujete manažera vzdělávání (vše je uvedeno na dárkovém poukazu) a ten Vám zašle přihlašovací údaje pro Váš studijní účet a přihlásí vás na vámi požadovaný termín.

Praktické rady

Kurzy Vinařského Institutu absolvovalo více než 3.600 absolventů a proto si vám dovolujeme nabídnout pár odpovědí na časté otázky našich studentů.

Proč se mám připravovat předem ?

Vyplatí se věnovat pár chvil času k pročtení skript a vyzkoušení znalostí pomocí testů (tyto jen pro Vás, nikde se výsledky neukládají). Na samotný kurz s lektorem přicházíte teoreticky připraveni a můžete se plně věnovat praktickým dovednostem a výkladu plnému poznatků z praxe. Znalosti Vám zůstávají ukotveny v paměti na dlouhou dobu. Tato forma studia je vyzkoušená a osvědčila se.

Co když se předem nepřipravím, nestíhám ?

I tuto variantu někteří studenti volí. Absolvují praktickou část kurzu s lektorem, nepíší závěrečnou zkoušku. Potom si prostudují skripta a ověří znalosti pomocí testů a bezplatně absolvují závěrečnou zkoušku na některém z dalších kurzů.

Nechci skládat závěrečnou zkoušku, můžu kurz absolvovat ?

Závěrečná zkouška není povinná. Můžete kurz absolvovat i bez ní. Načerpané znalosti vám nikdo nevezme a samotný kurz pod vedením sommelierských špiček je zážitkem. Skripta Vám zůstávají k dispozici a také přístup do studijního účtu. Nezískáte Osvědčení o absolvování.

Přihlásil jsem se na kurz a termín mně přestal vyhovovat

Ve vašem studijním účtu se přehlásíte na jiný termín (14 dnů dopředu bezplatně, v případě nemoci či nenadálé události vyhovíme s přehlášením bezplatně i v kratší době před kurzem).

Základní cena kurzu je

5 777 bez DPH

(6 990 s DPH)

Pokud jste již zakoupili alespoň jeden kurz, objednejte si tento kurz za balíčkovou cenu přes Váš studijní účet. Balíčková cena kurzu je:

5 198 bez DPH

(6 290 s DPH)

WinePlanet.cz

 

Sleva platí do 31. 7. 2024 na dárkové poukazy a kurzy.