objednat Dárkový poukaz Obdržíte ihned emailem
prohlédnout Nabídku kurzů Vinařského institutu

Postupným studiem až k certifikátu sommeliera

Studijní program SOMMELIER se skládá z pěti samostatných kurzů, z nichž každý je uzavřen závěrečnou zkouškou. Po jejím úspěšném absolvování získáváte osvědčení o absolvování.

Absolvent všech pěti kurzů studijního programu Sommelier je připraven k sommelierským zkouškám, a může tedy získat CERTIFIKÁT SOMMELIERA.

Ten je pokládán za nejprestižnější vzdělání v oboru u nás a jako jediná v České republice ho uděluje Asociace sommelierů ČR, která je odborným garantem Vinařského Institutu.

Nabídka sommelierských kurzů

Jak probíhá kurz

Každý z kurzů je jednodenním intenzivním seminářem (praktickou lekcí) pod vedením našeho lektora z řad špičkových sommelierů, kurz Francie, Itálie, Pyrenejský poloostrov je dvoudenní.

Na seminář se teoreticky připravíte v klidu domova. Pročtete si studijní materiály, které máte k dispozici ve studijním prostředí nebo je u vyšších kurzů obdržíte poštou. Látku si procvičíte pomocí testů.

Každý kurz je zakončen závěrečnou zkouškou formou písemného testu.

Po úspěšném složení zkoušky obdržíte osvědčení o absolvování, podepsané lektorem kurzu, prezidentem Asociace sommelierů ČR a ředitelem Vinařského Institutu. Pokud zkoušku nesložíte, můžete přijít zdarma napsat znovu test na kterýkoli další kurz.

Zkouška není povinná, můžete kurz absolvovat i bez ní.

Podívejte se na videoukázku praktické lekce

 

Kdy a kde se kurzy konají

Kurzy jednotlivých stupňů probíhají celoročně v Praze, Brně a ve vybraných krajských městech. Víkendové kurzy probíhají přímo ve vinařstvích s ubytováním.

Aktuální místa a termíny jsou vypisovány vždy dva měsíce dopředu a naleznete je u jednotlivých kurzů v sekci „Otevřené kurzy“.

Pokud vám termín a místo aktuálně nevyhovuje, můžete si počkat na vypsání nových termínů.

Termín lze změnit bezplatně 14 dnů před konáním kurzu.

Pokud máte dárkový poukaz, volíte si místo a termín podle svého uvážení tak, že kontaktujete manažera vzdělávání a on vám se vším poradí.

 

Jak se přihlásit do kurzu

Je to snadné

Krok č. 1
Vyberte si kurz, který vám vyhovuje náplní, místem a termínem.
Krok č. 2
Objednejte kurz.
Krok č. 3
Po zaplacení vám zašleme přihlašovací údaje pro váš studijní účet a u vyšších kurzů vám zašleme vytištěná skripta.
Krok č. 4
Pomocí přihlašovacích údajů vstoupíte do svého studijního účtu a můžete se v klidu začít připravovat na kurz.

Pokud máte dárkový poukaz, kontaktujete manažera vzdělávání (vše je uvedeno na dárkovém poukazu) a ten vám zašle přihlašovací údaje pro váš studijní účet a přihlásí vás na vámi požadovaný termín.

Přehled a ceny kurzů studijního programu sommelier

Díky našemu systému studia se nám podařilo dosáhnout velmi příznivého poměru kvality a ceny.

V přiloženém souboru naleznete přehled všech kurzů studijního programu SOMMELIER a jejich cen. Již při absolvování jednoho kurzu máte nárok na balíčkové ceny dalších kurzů.