objednat Dárkový poukaz Obdržíte ihned emailem
prohlédnout Nabídku kurzů Vinařského institutu

Francie, Itálie, Pyrenejský poloostrov

Dvoudenní kurz se zaměřuje na největší vinařské státy Evropy. Získáte detailní informace o historii pěstování révy vinné v jednotlivých zemích, apelačních systémech, typických odrůdách i geografií.  Na praktické lekci budete degustovat třicet šest vzorků nejvýznamnějších vín Francie, Itálie, Španělska a Portugalska (např. Chablis, Champagne, Prosecco, Barolo, Cava, Rioja, Sherry, Porto aj.).Praktická část tohoto kurzu je rozdělena do dvou jednodenních školení (1. den – Francie, 2. den – Itálie, Pyrenejský poloostrov).

Nejbližší kurz

20.7.2024, Hotel Kurdějov, Kurdějov 88, Kurdějov | lektor: Ivo Dvořák
Mám zájem

Obsah kurzu

Praktická část – dvoudenní intenzivní seminář pod vedením lektora z řad špičkových sommelierů.

Lektor s Vámi projde všechny regiony a výklad doprovodí svými praktickými zkušenostmi. V průběhu kurzu ochutnáte třicet šest vzorků exklusivních vín.

První den je celý věnován vínům a vinařstvím Francie, druhý den pak vínům a vinařstvím Itálie, Španělska a Portugalska.

Teoretická část – poštou obdržíte vytištěná skripta v rozsahu 97 stran včetně množství map všech vinařských oblastí v daných regionech a dalších obrazových příloh. Skripta nastudujete předem z pohodlí domova. Skripta Vám zůstávají k dispozici a můžete se k látce vracet v budoucnu.

Obsah skript je rozdělen pro každou zemi do těchto základních kapitol :

  1. Historie révy vinné – Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko
  2. Apelační systémy, označování vín, geografie – Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko
  3. Typické odrůdy – Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko
  4. Výroba vína – Champagne, Sherry apod.

Tím, že budete již teoreticky připraveni, budete vědomosti prohlubovat a lépe si vše zapamatujete.

UBYTOVÁNÍ MEZI PRVNÍM A DRUHÝM DNEM KURZU VINAŘSKÝ INSTITUT NEZAJIŠŤUJE A UBYTOVÁNÍ NENÍ SOUČÁSTÍ CENY KURZU.

Jak probíhá kurz

Kurz je dvoudenním intenzivním seminářem (praktickou lekcí) pod vedením našeho lektora z řad špičkových sommelierů.

Na seminář se teoreticky připravíte v klidu domova. Pročtete si studijní materiály, které Vám zašleme poštou. Látku si procvičíte pomocí testů ve studijním prostředí. Přístupy do studijního prostředí obdržíte po zaplacení.

Na kurz tak přicházíte již teoreticky připraveni a můžete se zcela věnovat výkladu lektora, praktickým dovednostem  a degustaci. Je to forma studia, která se osvědčila. Ke skriptům a testům máte kdykoli v budoucnu přístup k osvěžení látky.

Kurz je zakončen závěrečnou zkouškou formou písemného testu.

Po úspěšném složení zkoušky obdržíte Osvědčení o absolvování, podepsané lektorem kurzu, prezidentem Asociace sommelierů ČR a ředitelem Vinařského Institutu. Pokud zkoušku nesložíte, můžete přijít zdarma napsat znovu test na kterýkoli další kurz.

Zkouška není povinná, můžete kurz absolvovat i bez ní.

Součástí kurzu je dvouchodový oběd každý den

Co vám kurz přinese

Milovníci vína z řad laické veřejnosti získají základní přehled o historii, geografii, apelačních systémech, označování vín a typických odrůdách jednotlivých zemích, jako i o odlišnostech a specifičnosti hodnocení vín mezi uvedenými státy.

Personál gastronomických zařízení a vinoték si prohloubí své znalosti nezbytné pro běžný provoz restaurace a vinotéky nabízející zahraniční vína z uvedených oblastí a také získají všechny důležité informace o současné situaci (kvalita aktuálních ročníků, změny apelačního systému apod.) ve Francii, Itálii, Španělsku  a Portugalsku.


Pro ty, kteří chtějí absolvovat celý Studijní program SOMMELIER, je to třetí stupeň k cíli.


Oběma skupinám absolventů přinese kurz pod vedením špičkového sommeliera a s ochutnávkou exklusivních vín jistě nevšední zážitek.

Termíny kurzů

Termíny a místa konání nejbližších kurzů:

Kurzy probíhají celoročně v Praze, Brně, Velkých Pavlovicích a dalších místech ČR. Aktuální termíny a místa jsou vypisovány na tři měsíce dopředu. Pokud se z již objednaného kurzu odhlásíte a vypsaný termín Vám nevyhovuje, vyčkejte na vypsání dalších termínů.

2. 12. 2024 9:00 - 3. 12. 2024 17:00

Počet míst: 30
Termín: 2. 12. 2024 9:00 - 3. 12. 2024 17:00
Místo: Rezidence Regina, Konojedská 36, Praha

Jak se přihlásit

Krok č. 1  Vyberte si termín a místo kurzu.

Krok č. 2 Objednejte kurz.

Krok č. 3  Po zaplacení vám zašleme přihlašovací údaje pro váš studijní účet a skripta poštou

Krok č. 4  Pomocí přihlašovacích údajů vstoupíte do svého studijního účtu a můžete se v klidu začít připravovat na kurz pomocí autotestů ke skriptům

Pokud Vám termín přestane vyhovovat, můžete jej ve svém studijním účtu změnit – bezplatně 14 dnů před kurzem.

Pokud máte dárkový poukaz, kontaktujete manažera vzdělávání (vše je uvedeno na dárkovém poukazu) a ten Vám zašle přihlašovací údaje pro Váš studijní účet a přihlásí vás na vámi požadovaný termín.

Praktické rady

Kurzy Vinařského Institutu absolvovalo více než 3.600 absolventů a proto si vám dovolujeme nabídnout pár odpovědí na časté otázky našich studentů.

Proč se mám připravovat předem ?

Vyplatí se věnovat pár chvil času k pročtení skript a vyzkoušení znalostí pomocí testů (tyto jen pro Vás, nikde se výsledky neukládají). Na samotný kurz s lektorem přicházíte teoreticky připraveni a můžete se plně věnovat praktickým dovednostem a výkladu plnému poznatků z praxe. Znalosti Vám zůstávají ukotveny v paměti na dlouhou dobu. Tato forma studia je vyzkoušená a osvědčila se.

Co když se předem nepřipravím, nestíhám ?

I tuto variantu někteří studenti volí. Absolvují praktickou část kurzu s lektorem, nepíší závěrečnou zkoušku. Potom si prostudují skripta a ověří znalosti pomocí testů a bezplatně absolvují závěrečnou zkoušku na některém z dalších kurzů.

Nechci skládat závěrečnou zkoušku, můžu kurz absolvovat ?

Závěrečná zkouška není povinná. Můžete kurz absolvovat i bez ní. Načerpané znalosti vám nikdo nevezme a samotný kurz pod vedením sommelierských špiček je zážitkem. Skripta Vám zůstávají k dispozici a také přístup do studijního účtu. Nezískáte Osvědčení o absolvování.

Přihlásil jsem se na kurz a termín mně přestal vyhovovat

Ve vašem studijním účtu se přehlásíte na jiný termín (14 dnů dopředu bezplatně, v případě nemoci či nenadálé události vyhovíme s přehlášením bezplatně i v kratší době před kurzem).

Základní cena kurzu je

7 430 bez DPH

(8 990 s DPH)

Pokud jste již zakoupili alespoň jeden kurz, objednejte si tento kurz za balíčkovou cenu přes Váš studijní účet. Balíčková cena kurzu je:

6 686 bez DPH

(8 090 s DPH)

WinePlanet.cz

 

Sleva platí do 30. 6. 2024 na dárkové poukazy a kurzy včetně kurzu „Domácí sommelier“.