objednat Dárkový poukaz Obdržíte ihned emailem
prohlédnout Nabídku kurzů Vinařského institutu

Projekty

Vinařský institut nabízí sommelierské kurzy určené nejen pro profesionály v gastronomii či milovníky vín, ale také pro širokou veřejnost, pro každého, kdo chce vstoupit do světa vína nebo vínu více porozumět.

TOP sommelierský výběr

Zážitek ze skvělých vín, zábava a poučení v jedné krabici. Sady vín, která vybírají špičkoví sommelieři. Vína můžete sami nebo s přáteli ohodnotit pomocí přiložených tabulek stobodového hodnocení a srovnat si tak své hodnocení s hodnocením sommeliera, ke kterému získáváte přístup.

Společenská hra Vinohraní

Buďte první z vinohradu přes vinařství a vinný sklep v cíli! Kdo nejrychleji projde přes nástrahy pěstování révy ve vinohradu, úspěšně vyrobí víno ve vinařství a zvládne vše ve vinném sklepě, vyhrává! Odpovězte správně na jednu z 216 otázek ze světa vína a vinařství a vyhněte se nástrahám, jako…

TOP vinařský cíl – víno a zážitek

TOP vinařský cíl je bedekr, který pomáhá milovníkům vína při cestě za vínem najít ten správný cíl. Bedekr vytváří osobnosti spojené s vínem, vinařskou turistikou, architekturou.

Den vinařem

Jednou zažít je lepší než stokrát slyšet. Staňte se na den vinařem a zažijte reálnou práci na vinici spolu s návštěvou vinařství a ochutnávkou ve sklípku. Zážitkový program je vhodný pro jednotlivce i firemní kolektivy.

Voda vhodná k vínu – jak vybrat správnou vodu k vínu

Zažitá představa, že přírodní (neochucené) vody chutnají všechny stejně, je zcela mylná. Naopak. Rozdíly jsou v mnoha případech markantní. Vinařský Institut společně s Asociací sommelierů ČR a odborníky z oblasti hydrogeochemie vyvinul proces CERTIFIKACE, který nezávisle posoudí jednak chuťové…